Zatímco naši sousedé mezi sebou tradují, že květnové svatby přinášejí neštěstí, u nás je to docela naopak. Květen je lásky čas a kolotoč svateb se jede naplno. S příchodem jara a rozkvetlými třešněmi začíná sezóna, které se nemůže dočkat každá nevěsta.

Právě ženy jsou těmi, které si na ojedinělost svatebního dne potrpí víc. Těhotenské svatební šaty, vlasy, líčení i všechny drobnosti okolo mají v svých rukou a chtějí být těmi nejkrásnějšími. Při chystání se na den D vám pomůžeme i my, a to naším svatebním speciálem. V dnešní první části se podíváme na to snad nejkrásnější. Na těhotenské šaty, které udělají z ženy nevěstu.

Přesto, že současná svatební sezóna je již po startu, stále jsme jen na jejím začátku. Během léta sice svatebčané dostávají čas na nabrání dechu, ale konec srpna už opět velí do útoku. Svatby se konají i během podzimu a možná ta vaše už klepe na dveře …
Výběr těhotenských svatebních šatů je většinou pro nevěsty alfou a omegou, proto zde začínáme i my. Trendy roku 2013 jsou známy již několik měsíců, takže si je ve zkratce zopakujme. Od svatby Kate Middleton a prince Williama už sice uběhly dva roky, ale nová vévodkyně zanechala ve svatebních trendech nezaměnitelný otisk. Jsou jimi dlouhé krajkové rukávy, které hravě řeší kouzlo šatů a jejich vhodnost na místa s jistými tradicemi.

Mezi trendy, které ovládly několik sezón po sobě, patří i rafinovaný záda – buď s krajkou, nebo rovnou odhalen. Tolik zmiňovaná krása krajky se uchytila ​​i na přední straně šatů, kde nahrazuje vyzývavost nahého dekoltu. Je sice zahalen, ale také průhledný a přitažlivý. Velkým hitem letošního roku jsou i barvy, které sice nevytisknou bílou z pozice hlavní, ale nabízejí možnost i nevěstám, které chtějí být originální. Na svatebních těhotenských šatech se po troše uchycují černé kontrastní detaily, něžná broskvová či nápadná červená.

těhotenské svatební šaty
těhotenské svatební šaty

Jak to bude přesně o rok?
Jelikož chystání na svatební den většinou trvá více než jen pár měsíců, Kuk i do dalšího roku. Světové prohlídky s šaty pro jaro 2014 jsou za námi a základní trendy jsou známé. Nenápadný nástup retro šatů během posledních let posílí právě následující sezóna, která se opírá především o dvacáté, čtyřicáté a padesátá léta.

Ačkoli tradiční siluety a detaily tu budou stále, následující rok přinese něco i pro moderně založené nevěsty. Na těhotenských svatebních šatech se po troše začaly objevovat třpytivé materiály, metalické odlesky či přizpůsobena krajka. Dalo by se říci, že princeznovské šaty „dospěli“. Moderní nádech budou dodávat i nápadné „cut-outs“, tedy výstřihy a otvory.
Co se nápadného provedení týká, v platnosti zůstává i pro další rok. Barvy odlišné od bílé budou nadále v nabídce a světoví designéři přišli i s potisky. Většinou jde o květinové motivy, které podtrhují romantičnost této události a také ženskost. Dalšími trendy, na které se můžeme těšit, jsou nápadné mašle, moderní krajka či skládaný materiál.