Přestože Darwinova teorie říká o tom, že všichni pocházíme z opice, nemusíme to okolí svým vzhledem potvrzovat. Chloupky nechte doma, dnes se nosí hladká a sexy pokožka!

Počáteční příprava

Pokud se chcete vyhnout podráždění pokožky, nedepilujte se ráno, jakmile vstanete. Dejte si snídani, prostě dopřejte vaší pokožce nějaký čas, dokud se probudí. Nebo si na tuto činnost vyhraďte dostatek času po příchodu domů z práce. Chvíle pro sebe spojena s relaxační a zkrášlující kúrou může být skvělým zakončením dne.

Pro dosažení nejlepšího efektu z používání produktů na depilaci , věnujte pár minut pročtení instrukcí na obalu. Tyto výrobky vám poslouží nejlépe, když je budete správně používat. Zaměřit byste se měli hlavně na výrobky přímo určené na váš typ pokožky.

Mokré holení
Jedním z nejjednodušších způsobů odstraňování chloupků je tzv.. mokré holení. Potřebujete jen pěnu, žiletku a vodu. Holení bývá mnohem jednodušší, pokud místo, které si plánujete oholit, dostane řádnou dávku teplé nebo horké vody. Při sprše nebo koupeli použijte tělový peeling, který vám změkčí chloupky a uvolní póry. Tak se vaše pokožka dokonale připraví na celý proces.

Při holení se chloupky odstraňují pouze seřezáváním na povrchu pokožky . Nevýhodou je, že pěkná hladká pokožka vydrží jen krátce. Obvykle se chloupky objevují již druhý den, takže je denno-denní holení.

Depilační krém

Depilační krémy představují stejně jako holení bezbolestnou metodu, depilačních však potřebujete trošku více času. Jejich použití je velmi snadné a nepotřebujete něj ani žádný speciální manuál.  Krém stačí nanést na pokožku a nechat působit od 3 do 5 minut , v závislosti na typu pokožky. Po uplynutí doby působení, chloupky pomocí stěrky jednoduše zoškriabete. V současnosti jsou depilační krémy obohacovány komplexem hydratačních látek, čímž zanechávají pokožku dokonale hydratovanou. Na trhu najdete i depilační krémy do sprchy, které se nanášejí na pokožku před sprchováním nebo praktické depilační krémy ve spreji. Vyzkoušejte například krém s obsahem komplexu hydratačních látek, který rychle a účinně zbaví pokožku nechtěných chloupků. Použití depilačního krému do sprchy je velmi jednoduché a představuje i úsporu času . Stačí, pokud před osprchováním nanesete rovnoměrně krém pomocí barevné strany houbičky, necháte působit 1 minutu a poté můžete začít se samotným sprchováním. Voděodolné složení je vytvořeno tak, aby se krém pomalu rozpouštěl při kontaktu s vodou. Během sprchování nechte krém ještě 2 minuty na pokožce. Následně pomocí houbičky odstraňte krém spolu s chloupky. Výsledkem je krásná hladká pokožka nohou za 3 minuty.

Pokud použijete depilační krémy ve spreji získáte benefity krémů, jako jsou účinnost a hladkost pokožky, ale také další výhodu – jednoduchou aplikaci. Rychle a účinně odstraníte nechtěné chloupky a vaše pokožka zůstane hladká a hydratovaná. Jsou vhodné na depilaci nohou, podpaží a linii bikin . Použití depilačního krému ve spreji je velmi jednoduché av porovnání s klasickým depilačním krémem vám ušetří čas. Dokáže vás zbavit nechtěných chloupků již po úžasných 3 minutách. Krém stačí nastříkat na pokožku v malé vrstvě, přičemž na správnou depilaci postačí pouze 2 mm vrstva. Následně na to ho nechte působit od 3 do 5 minut, v závislosti na typu, a pomocí stěrky chloupky pohodlně a snadno odstraníte.

Depilační krémy nejsou vhodné pro odstraňování chloupků v intimních partiích či na tváři. Chloupky vám po použití krému začnou dorůstat přibližně za týden.

Vosk

Depilace voskem bývá sice bolestivější, ale nové chloupky dorůstají pomaleji a při správné aplikaci se můžete hladkým nohám těšit od 2 do 4 týdnů. Vybrat si můžete mezi studeným a teplým voskem. Studený vosk už můžete vyzkoušet iv pohodlí vašeho domova. A jak správně voskové proužky použít? Před použitím jejich třete mezi rukama, aby se vosk rozehřál. Pomalu oddělte proužky od sebe, umístěte na pokožku a opakovaně třete ve směru růstu vašich chloupků. Pak jednou rukou napněte pokožku a druhou okamžitě strhněte voskový proužek rychlým pohybem. Voskové proužky odstraňujte vždy proti směru růstu chloupků a strhávajte jejich souběžně av těsné blízkosti pokožky. Pokud jste zvolili depilaci teplým voskem, navštivte raději kosmetický salon.

Laser a pulzní světlo

Zbavit se chloupků natrvalo můžete pomocí epilace laserem či pulzním světlem. Procedury se však musí opakovat vícekrát po jednom sezení chloupky úplně nezmizí. Při těchto metodách byste neměli mít opálenou pokožku a po zákroku se také nedoporučuje opalování po dobu několika týdnů. Jde o finančně náročnější zákrok, takže budete muset při něm sáhnout hlouběji do své peněženky. Efekt je však dlouhodobý a tyto metody jsou vhodné pro všechny partie těla včetně obličeje.