Ošetřovací cyklus trvá 3 týdny. Po celou dobu je doporučováno dodržovat dietní nízkokalorický stravovací režim (vyloučit mastná jídla, alkohol), s příjmem vody minimálně 2 l denně. Během této doby klient může užívat tzv.spaľovače tuků na stimulaci vyplavování a odbourávání uvolněných tuků (mastných kyselin – triglyceridů), které obsahují L-karnitin, který pomáhají při převodu tuků a jejich metabolizování. S užíváním se začíná 7-10 dnů před prvním ošetřením, a končí 7 dnů po posledním ošetření.
Úbytek tuku při měřeních obvodu v ošetřované části, např. v pase a na břiše dosahuje až 7 cm po ošetřovacím cyklu!

1. krok – Vstupní konzultace:
Objednáte se telefonicky na konzultaci, kde budete seznámeni s průběhem ošetření. Pokud se rozhodnete pro ošetření, stanovíme optimální začátek ošetření, tj. tablety začnete užívat 7-10 dnů před prvním ošetřením . Důležité je u žen načasování začátku ošetření tak, aby proběhlo mezi 5. až 28. dnem menstruačního cyklu. Následně Vás proměří. Vyplníte dotazník, který nám pomůže dosáhnout co nejefektivnější způsob ošetření. Poučíme Vás o úpravě životního stylu – úprava stravování, pohyb.

2. krok – Ošetření laserem:
Harmonogram se skládá z 8-10 ošetření laserem. Jedno ošetření trvá max.30 minut. Ošetření je bezbolestné. Během ošetření klient nepociťuje teplo. Přístroj pracuje nehlučně na rozdíl od ultrazvukové liposukce. Lipolaser má 4 laserové hlavice, které se přikládají na ošetřované místo. Díky 4 hlavicím se najednou mohou ošetřovat dvě partie těla, např. břicho, boky, nebo stehna (při poloze na zádech zadek, boky, nebo stehna). J e možné takto odbourat tuk i na místech kde se Vám nedaří zhubnout, např. kolena, ramena . Časový odstup mezi jednotlivými ošetřeními nemá být delší než 72 hodin, neboť po tomto čase se vzniklé otvory v membráně uzavřou. Ošetřené místo a je proto vhodné naplánovat každý druhý den. Během tohoto období se užívají spalovače tuků jako např. L karnitin. Bezprostředně po ošetření doporučujeme kole na rotopedu 30 minut areálu ošetření, tj. celkový čas jednoho ošetření s jízdou na kole trvá 60 minut. Pro líných je možné absolvovat jen 30 minutové laserové ošetření, ale zdůrazňujeme že výsledky v tomto případě nemusí dosáhnout Vaše očekávání. Během ošetření si můžete číst časopis nebo knihu.

Během tří týdnů je nutno dodržovat:

nízkokalorické stravování
nepít alkohol protože dehydratuje organismus, kávu max.. 2dc denně
pít minimálně 2l čisté vody (ne minerálka), ideálně 3-4l vody potřebné pro zavodnění lymfatického systému a na dokončení vyplavování a odbourávání tuků z mezibuněčného prostoru, uvolněných laserovým ošetřením. Pokud nebudete dostatečně pít, efekt zhubnutí nebude dostatečný.
nepít slazené nápoje, pivo a pod.
vyloučit ze stravy fast food, hranolky, smažená jídla
musíte se hýbat abyste nastartovali Váš lymfatický systém (rychlá chůze, kolo, běh apod.., minimálně 30 minut rychlé chůze denně)
doporučujeme lymfodrenážní masáže (nejsou nezbytné)
doporučujeme nošení kompresního prádla (není nutné)
3. krok – Výstupní konzultace:
Po konci ošetření proběhne výsledné měření, a srovnání se vstupními hodnotami .